RSS
 

Madryt

11 paź

Być w Hiszpanii i nie wstąpić do Madrytu – straszna szkoda. Jeżeli jednak komuś z Was nie było tam po drodze, to zachęcę i przybliżę bardzo chętnie :)

Na liście stolic, które koniecznie trzeba zobaczyć, u mnie zajmuje wysoką pozycję. Madryt monumentalny, królewski i zarazem nostalgiczny. To miasto pełne szeroko pojętej kultury i sztuki. Lubię go za to, że nigdy nie zasypia. Właśnie po zmroku odkrywa swoje najpiękniejsze karty. Jest tu gwarno, kolorowo i ciekawie.

Przepych architektoniczny zapiera dech w piersiach. Urzeka mnie swoim ogromem i budzi respekt. Nie sposób nie dostrzec śladów majestatycznej przeszłości.

Muszę wspomnieć o gmachu dworca kolejowego, który zdecydowanie nie jest przeciętny. Wygląda jak gigantyczna oranżeria. W takim otoczeniu oczekiwanie na pociąg nie stanowi problemu.

Świątynia Debod -  kolejne niesamowite miejsce. Została podarowana Hiszpanii przez władze Egiptu. Położona jest niedaleko Pałacu Królewskiego w Parque de la Montana. Tutaj powinien dotrzeć każdy, bo naprawdę warto. Świątynia pozytywnie zamiesza Wam w głowie – obiecuję!

 

Park Retiro to ulubione miejsce nie tylko moje ale i większości rdzennych mieszkańców Madrytu.

Park zajmuje powierzchnię aż 120 hektarów! Infrastriktura wewnątrz parku sprzyja aktywnemu wypoczynkowi a także relaksowi przy symbolicznej una cana (czyli szklaneczce piwa – najlepiej lokalnego;))

Słonecznego dnia Kochani!

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~gosia

  30 października 2014 o 02:53

  OOO widzę mój limeryk, szkoda tylko, że Pani się nie pofatygowała, aby zapytać, czy można go wykorzystać

   
  • Anna

   30 października 2014 o 11:48

   Szanowna Pani Małgorzato, skoro ktoś umieszcza coś publicznie w internecie, musi liczyć się z tym, że każdy jego twórczością może robić co mu się żywnie podoba. Racja, nie zapytałam, ale Pani nicka podałam zgodnie z prawdą. Limeryk usuwam, niech nadal żyje w swojej klatce :)) Życzę więcej weny, dystansu do siebie i uśmiechu na co dzień!